Hlavní nabídka:

Z historie

Sportovní střelba v Kopřivnici má dlouholetou tradici, která sahá hluboko do minulého století. Nicméně novodobá historie sportovní střelby v Kopřivnici začíná rokem 1951, kdy v rámci tehdejšího Svazu pro spolupráci s armádou (pro pamětníky SVAZARM) vznikl předchůdce dnešního Sportovního střeleckého klubu TATRA Kopřivnice (dále jen SSK).

Naši předchůdci
"svazarmovci" stříleli od šedesátých let na provizorní kulové střelnici v prostoru dnešní Vyšší a střední odborné školy. V sedmdesátých létech, díky podpoře vedení města a společnosti TATRA, jsme získali do dlouhodobého užívání CO kryt v centru Kopřivnice. V těchto prostorech jsme rozvíjeli činnost ve střeleckých disciplínách vzduchových zbraní až do roku 1992, kdy došlo ke změně vlastníka objektu a jeho následnému komerčnímu využití. Činnost SSK Kopřivnice pokračovala ve zrušeném krytu CO pod obchodním centrem Sever. Po výpovědi z těchto prostor, v roce 2001, jsme využívali prostory klubu Nora pod Kulturním domem a od září 2003 jsme získali do pronájmu suterénní prostory pod Základní školou Svaté Zdislavy - opět pro pamětníky "stará průmyslovka".

Po dlouhých jednáních mezi zástupci vedení města Kopřivnice, předsedou AVZO Kopřivnice p. Kopelcem a předsedou SSK TATRA Kopřivnice p. Zetkem od 4. ledna 2010 v činnosti pokračujeme v prostorech zrušeného CO krytu pod radnicí města Kopřivnice. Nově získané prostory, po provedení nezbytných úprav a částečné rekonstrukci, nám umožily:

• vybudovat střelnici se 12-ti stavy pro mířenou střelbu na 10m. Všechny střelecké stavy jsou vybaveny přitahovacím terčovým zařízení RIKA

• přemístit technické zázemí klubu, tj. sklady a místnost pro hodnocení výsledků, do prostoru bezprostředně navazující na střelnici

• samostané základní sociální zázemí

Bohužel snahy z devadesátých let minulého století o vybudování moderní 20-ti stavové kulové střelnice v Kopřivnici se nepodařilo, především z finančních důvodů a postupného prodeje pozemků na výstavbu garáží, dovést do úspěšného konce. Pro střelbu z kulových zbraní proto využíváme střelnic v okolí Kopřivnice - především střelnice provozované SSK Příbor a SSK Frenštát pod Radhoštěm.

V rámci SSK Kopřivnice jsme vždy kladli velký důraz na výchovu mládeže
, se kterou jsme měli a stále máme velmi pěkné výsledky. Na počátku devadesátých let registroval SSK Kopřivnice zhruba 40 členů v mládežnických kategoriích. Tato doba byla pro nás velmi úspěšná - v disciplíně vzduchová puška jsme získali řadu medailí na mistrovství České republiky i federálním mistrovství Československa. Z tohoto období vzešel také reprezentant České republiky Petr Černoch. Na tyto úspěchy navázaly v druhé polovině devadesátých let Renata Gebauerová a Veronika Vavrošová, která vybojovaly řadu titulů mistr České republiky i několik medailí z Mistrovství Evropy. Do juniorské reprezentace se prosadili pistolář Jan Polášek a puškařka Šárka Jančaříková. Z nejmladší generace střelců byl do juniorské reprezentace zařazen Radek Domitra.

V současnosti registruje SSK Kopřivnice deset aktivních střelců "pistolářů" a na tréninky pravidelně docházejí další střelci z kategorie žáků a mladšího dorostu. O jejich rozvoj se starají pánové Radek Domitra a Michal Hromočuk.

V roce 2003 jsme navázali na dlouholetou tradici pořádání střeleckých závodů v Kopřivnici. Soutěže ze vzduchových zbraní "Kopřivnický tvrďák",  "Kopřivnická diabolka" a vícekolovou "Zimní oblastní střeleckou ligu"
pořádáme na naši vzduchovkové střelnici "pod radnicí", pro "rychlopalné disciplíny" využíváme místnost bývalého kinosálu v II. podlaží radnice. Soutěže ve střelbě z kulových zbraní "Cena města Kopřivnice" a "Lašská libovolka" jsme pořádali, až do současného omezení provozu, na střelnici SSK Frenštát pod Radhoštěm.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky